Reklama Do końca pozostało:  sek.
Słuchaj audycji bez reklam

Na Rozkładówce Rock Radia- Modest Mouse

Rozkładówka Rock Radia
11.04.2015 12:36
W wieku szesnastu lat Isaac Brock rzucił szkołę. Aby przetrwać, chwytał się rozmaitych prac, m.in. czyścił ciężarówki, testował leki i pozował nago na zajęciach z malarstwa. Niejednokrotnie wdawał się w bojki co kończyło się złamaniami. Oskarżono go o gwałt (niesłusznie!) na nastoletniej dziewczynie oraz aresztowano za spowodowanie wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu. Natomiast perkusista Jeremiah Green trafił do szpitala psychiatrycznego.

Zespół narodził się w szopie Brock'a, który mieszkał tam po rozwodzie rodziców. Modest Mouse nie można zaliczyć do kapel o ustabilizowanej sytuacji kadrowej. W latach 2006-2009 z amerykańską grupa związany był Johnny Marr, były gitarzysta The Smiths. A Album "We Were Dead Before the Ship Even Sank" dotarł do pierwszego miejsca zestawienia Billboard. Jednak wśród zagorzałych fanów największym uznaniem cieszą się nieco starsze płyty "The Lonesome Crowded West" i "The Moon and Antarctica".

Po ośmiu latach członkowie kultowej i trochę niedocenianej w Europie indierockowej grupy Modest Mouse stwierdzili, że przyszła najwyższa pora wydać szósty studyjny album "Strangers to Ourselves".

PODCASTY - Rozkładówka Rock Radia

SŁUCHAJ ROCK RADIA